تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن

چه اطلاعاتی در مورد تزریق چربی به واژن دارید؟ به نظر شما چه افرادی کاندید مناسبی برای تزریق چربی به واژن می باشند؟

گستره ی جراحی های زیبایی واژن بسیار متنوع می باشد. روش های مورد استفاده به منظور جوانسازی واژن علاوه بر درمان عوارض ناشی از عیوب ظاهری دستگاه تناسلی، به افزایش زیبایی و اعتماد به نفس فرد کمک می نماید.

به خاطر داشته باشید زیبایی جسمی تاثیر مستقیم و مثبتی در ارتقاء کیفیت روابط زناشویی بین زوجین دارد. شاید به همین دلیل باشد که بسیاری از زنان به فکر زیبایی و جوانسازی ناحیه ی تناسلی خود می باشند.

زیبایی ابعاد نا محدودی را شامل می شود و میل به زیبا بودن نیز از جمله خصوصیات فطری در ذات تمام انسان ها می باشد. خوشبختانه با گسترش علم و فناوری پزشکی امروزه شاهد ابداع تجهیزات و تکنیک های نوین به منظور زیبا سازی هرچه بیشتر واژن می باشیم.

تزریق چربی به واژن نیز در زمره ی روش های نوین و شایع در عرصه ی جوانسازی واژن می باشد که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب ساخته است. در این مقاله به بررسی این تکنیک و مزایای حاصل از انجام آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

مزایای تزریق چربی به واژن

تزریق چربی می تواند عوارض ناشی از افزایش سن، کاهش شدید وزن، عیوب ناشی از زایمان، نوسانات هورمونیک، افتادگی واژن، چین و چروک های پوستی و … را برطرف سازد و جوانی و شادابی را به ناحیه ی تناسلی فرد بازگرداند.

در برخی مواقع برای سفید کردن واژن نیز می توان از تزریق چربی به واژن استفاده کرد. لازم به ذکر است بسیاری از تکنیک های جوانساز را می توان به منظور کسب نتایج بهتر و رضایت مندی بیشتر، به صورت مکمل و همزمان با یکدیگر انجام داد.

به طور مثال از روش های شایعی مانند: لابیاپلاستی و تنگ کردن واژن می توان همزمان با تزریق چربی استفاده نمود.

عوارض تزریق چربی به واژن

در این تکنیک زیبایی، چربی های تزریق شده از بدن خود فرد تهیه می شوند. بنابراین احتمال واکنش های سیستمیک فرد نسبت به ماده ی تزریقی بسیار کم می باشد.

لازم به ذکر است عوارض خفیفی مانند التهاب، تورم و یا قرمزی طبیعی می باشند و به مرور زمان از بین می روند و جای نگرانی ندارند.

نحوه تزریق چربی به ناحیه تناسلی

جراح زیبایی زنان با انجام بررسی های لازم مناطق مناسب برای تهیه ی چربی را تعیین می نماید. جراح با استفاده از مواد ضدعفونی کننده محل های انتخابی را استریل و پاک سازی می نماید. سپس محل های مورد نظر به واسطه ی مواد مخصوصی مانند لیدوکائین و… بی حس می شوند.

در مواقعی نیاز به تزریق ماده های مخصوصی مانند آدرنالین تامی سنت (بصورت زیر جلدی)، به منظور شل شدن بافت های چربی می باشد. بعد از گسستگی بافت های چربی پزشک متخصص چربی های مورد نیاز را استخراج می نماید.

چربی های بدست آمده توسط دستگاه های مجهز مانند کانولاها، آماده ی تزریق و استفاده می شوند.

تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن

سپس جراح زیبایی زنان با اعمال بی حسی در منطقه ی مورد نظر عمل تزریق چربی را انجام می دهد. فرد در حین تزریق چربی به واژن احساس درد و ناراحتی ندارد.

مدت زمان تزریق بسته به میزان و شدت عوارض موجود در هر فرد متفاوت می باشد و ممکن است حدود یک ساعت و یا بیشتر به طول انجامد. فرد بعد از تزریق چربی مرخص می گردد و می تواند به منزل بازگردد.

نتایج حاصل از تزریق چربی به واژن

نتایج حاصل از این روش را می توان بلافاصه بعد از تزریق مشاهده کرد. به خاطر داشته باشید بافت چربی ممکن است به صورت خودبخودی در یکی دوماه اول بعد از تزریق کمی تحلیل رود. به همین منظور جراح مقدار بیشتری چربی را به مناطق مورد نیاز تزریق می نماید تا با از بین رفتن مقداری از چربی های تزریق شده، اختلال و دفرمگی برای ناحیه ی تناسلی به وجود نیاید.

مراقبت های تزریق چربی به واژن

تمام نکات مراقبتی برای تزریق چربی به ناحیه ی تناسلی در جلسات مشاوره از سوی بهترین جراح زیبایی زنان در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. پاره ای از این نکات عبارتند از:

 1. مراقبت های قبل از تزریق چربی به واژن

 • عدم مصرف مواد دارویی که سبب رقت خون می شوند. (مانند: آسپرین، ویتامین e و…)
 • عدم مصرف دخانیات
 • عدم استفاده از مشروبات الکلی
 • حمام کردن و تمیز کردن ناحیه ی تناسلی

همانطور که در مطالب فوق بیان شد؛ تزریق چربی به واژن تحت بی حسی موضعی انجام می پذیرد، بنابراین نیازی به ناشتا بودن ندارد.

 1. مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

 • از رانندگی کردن در روز های ابتدایی بعد از تزریق بپرهیزید
 • داروهای تجویز شده توسط جراح زیبایی زنان را به طور دقیق و در زمان مناسب مصرف نمایید.
 • از فعالیت های شدید بدنی دوری کنید و در روزهای ابتدایی بعد از تزریق استراحت نمایید.
 • از قرار گیری در محل های گرم مانند سونا و جکوزی اجتناب کنید.
 • از برقراری رابطه ی جنسی پرهیز کنید. (مدت زمان عدم برقراری رابطه ی جنسی طبق نظر جراح زیبایی زنان تعیین می گردد.)

مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

چکیده مطلب

به خاطر داشته باشید تکنیک اجرایی توسط جراح زیبایی زنان و انتخاب صحیح محل های مورد نیاز برای تزریق چربی به واژن از جمله عوامل تاثیر گذار در کسب نتایج رضایت بخش و جلوگیری از عوارض نامطلوب می باشد. بنابراین توصیه ی ما به شما عزیزان این است تا در انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان دقت بیشتری داشته باشید، تا انتظارات شما از انجام این روش برآورده شود و از نتایج حاصل از آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =